Lazerle Güneş Lekeleri Tedavisi

Lazerle Güneş Lekeleri Tedavisi

Cilde renk veren pigment maddesine melanin denilmektedir. Ciltte bazı bölgelerde fazla olan melanin cilt lekelerinin oluşmasına sebep olmaktadır. Cilt lekeleri doğuştan ya da sonradan meydana gelebilir. Çevresel faktörler, kullanılan ilaçlar cilt lekelerinin oluşmasına yol açmaktadır. Çeşitli hastalıkların yan etkilerinin de sebep olabildiği cilt lekeleri, güneş, hamilelik ve doğum kontrol haplarının etkileriyle oluşabilir.

Cilt lekelerinden kurtulmak için baby face beauty teknolojisi kullanılmaktadır. Lazer destekli olan bu teknolojiyle ciltteki lekeler tedavi edilmektedir. Her cilt tipine ve lekelerin yoğunluğuna göre tedavi süreci değişiklik göstermektedir. 7 ile 10 gün aralıklarla genellikle 5 seansta cilt lekeleri tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Lazer teknolojisi sayesinde cildin alt katmanlarına ulaşılarak hasarlı olan bölge onarılmaktadır. Ciltteki renk dengesini sağlayan bu uygulama tüm cilt lekelerinin tedavisini sağlamaktadır. Tedavi süresince cilt lekelerinin sebebinin biliniyor olması tedavi sürecini oluşlu etkilemektedir.

Güneşin zararlı ışınları sebebiyle yaz aylarında artış gösteren cilt lekeleri artık kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yaz Öncesi Leke Tedavisi

Cilt lekeleri en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelir.

Leke Tedavisinde Nano Serumların Gücü

Cilt herhangi bir topikal tedaviye, serumlara veya kremlere karşı doğal bir bariyer oluşturur.

2 Adımda Leke Tedavisi

Cilt lekeleri, cilt üzerinde herhangi bir alanda aşırı melanin üretimine bağlı olarak gelişirler.

Güneş Lekelerine Çözüm

Yaz aylarından bize hatıra kalan güneş lekelerinin tedavisi ile kış ayları boyunca uğraşıyoruz.