Lazerle Güneş Lekeleri Tedavisi

Lazerle Güneş Lekeleri Tedavisi

Cilde renk veren pigment maddesine melanin denilmektedir. Ciltte bazı bölgelerde fazla olan melanin cilt lekelerinin oluşmasına sebep olmaktadır. Cilt lekeleri doğuştan ya da sonradan meydana gelebilir. Çevresel faktörler, kullanılan ilaçlar cilt lekelerinin oluşmasına yol açmaktadır. Çeşitli hastalıkların yan etkilerinin de sebep olabildiği cilt lekeleri, güneş, hamilelik ve doğum kontrol haplarının etkileriyle oluşabilir.

Cilt lekelerinden kurtulmak için baby face beauty teknolojisi kullanılmaktadır. Lazer destekli olan bu teknolojiyle ciltteki lekeler tedavi edilmektedir. Her cilt tipine ve lekelerin yoğunluğuna göre tedavi süreci değişiklik göstermektedir. 7 ile 10 gün aralıklarla genellikle 5 seansta cilt lekeleri tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Lazer teknolojisi sayesinde cildin alt katmanlarına ulaşılarak hasarlı olan bölge onarılmaktadır. Ciltteki renk dengesini sağlayan bu uygulama tüm cilt lekelerinin tedavisini sağlamaktadır. Tedavi süresince cilt lekelerinin sebebinin biliniyor olması tedavi sürecini oluşlu etkilemektedir.

Güneşin zararlı ışınları sebebiyle yaz aylarında artış gösteren cilt lekeleri artık kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Ton Açma / Beyazlatma

Yüz hatlarınızda oluşan cilt tonlarında ki sorun oldukça can sıkıcı noktalara ulaşabiliyor.

İnce Kırışıklıklar

Cildinizde yaş almaya başlamanız itibari ile oluşan ince kırışıklıkların olduğunu göreceksiniz.

Epidermal Melazma Tedavisi

Epidermal Melazmalar deride oluşan lekeler anlamına gelmektedir. Daha çok güneş ısısının ortaya çıkardığı bu Epidermal Melazmalar daha çok yüz bölgesinde kendi ...

Lazerle Gözenek Sıkılaştırma

Baby Face Beauty FDA onaylı olup yepyeni bir lazer teknolojisidir. Hem cildin gençleşmesinde hem de ciltte ki sorunları ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi ol...