Lazer Destekli Leke Tedavisi

Lazer Destekli Leke Tedavisi

Cilt lekeleri günümüzde en çok şikayet edilen cilt sorunlarından biridir. Cilt lekeleri güneş, hamilelik, doğum kontrol hapları gibi hangi sebeple olursa olsun oldukça sık rastlanan ve rahatsız edici bir sorundur. Bu sorun sadece beyaz tenlilerde değil tüm cilt renklerinde görülebilmektedir. Ciltte meydana gelen lekeler açık renkten koyu kahverengiye kadar olabilmektedir, bu durumda lekelerin tonu tedavi sürecini etkilemektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde lekelerin sebebinin, kaynağının ne olduğunun bilinmesi tedavi için önemlidir.

Melazma dediğimiz güneş lekeleri yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalındığı için artış göstermektedir. Yüzün her ki yanında ve dudak çevresinde sıklıkla görülmektedir, bu lekelerin başlıca nedenleri arasında kadınlık hormonu gelmektedir. Özellikle doğum kontrol hapları ve hamilelik bu hormonun artmasını sağladığından lekeler bu dönemde artış gösterir.

Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Baby face beauty ile lazer destekli cilt uygulaması ile cilt lekeleri tedavi edilmektedir. Cilt için hazırlanan özel serumlarla cilt bakımı yapılmakta ve lazer desteğiyle ciltteki lekelerde renk açılması sağlanmaktadır.  Kişinin ihtiyacına göre hazırlanan serumlarla lazer enerjisi sayesinde anesteziye gerek kalmadan mikro atımlarla cildin alt tabakasına ulaşılarak ciltteki hasarlı noktalar onarılmaktadır.

Cilt lekelerinin yapısı ve rengine göre değişiklik gösteren tedavi sürecinde genellikle 4 seansta sonuç alınmaktadır. 7-10 gün aralığında seans uygulanmakta olup, kişiye göre seans sayısı değişmektedir. Uygulama sonrası günlük yaşama devam eden hastalar, zaman kaybetmeden kısa sürede tedavi ile cilt lekelerinden kurtulabilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yaz Bitimi Güneş Lekelerinin Tedavisi

Yaz aylarında güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalan ciltte birçok hasar meydana gelir.

Yaz Öncesi Leke Tedavisi

Cilt lekeleri en sık karşılaşılan cilt problemlerinin başında gelir.

Leke Tedavisinde Nano Serumların Gücü

Cilt herhangi bir topikal tedaviye, serumlara veya kremlere karşı doğal bir bariyer oluşturur.

2 Adımda Leke Tedavisi

Cilt lekeleri, cilt üzerinde herhangi bir alanda aşırı melanin üretimine bağlı olarak gelişirler.