Lazer Destekli Leke Tedavisi

Lazer Destekli Leke Tedavisi

Cilt lekeleri günümüzde en çok şikayet edilen cilt sorunlarından biridir. Cilt lekeleri güneş, hamilelik, doğum kontrol hapları gibi hangi sebeple olursa olsun oldukça sık rastlanan ve rahatsız edici bir sorundur. Bu sorun sadece beyaz tenlilerde değil tüm cilt renklerinde görülebilmektedir. Ciltte meydana gelen lekeler açık renkten koyu kahverengiye kadar olabilmektedir, bu durumda lekelerin tonu tedavi sürecini etkilemektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde lekelerin sebebinin, kaynağının ne olduğunun bilinmesi tedavi için önemlidir.

Melazma dediğimiz güneş lekeleri yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalındığı için artış göstermektedir. Yüzün her ki yanında ve dudak çevresinde sıklıkla görülmektedir, bu lekelerin başlıca nedenleri arasında kadınlık hormonu gelmektedir. Özellikle doğum kontrol hapları ve hamilelik bu hormonun artmasını sağladığından lekeler bu dönemde artış gösterir.

Lekeler Nasıl Tedavi Edilir?

Baby face beauty ile lazer destekli cilt uygulaması ile cilt lekeleri tedavi edilmektedir. Cilt için hazırlanan özel serumlarla cilt bakımı yapılmakta ve lazer desteğiyle ciltteki lekelerde renk açılması sağlanmaktadır.  Kişinin ihtiyacına göre hazırlanan serumlarla lazer enerjisi sayesinde anesteziye gerek kalmadan mikro atımlarla cildin alt tabakasına ulaşılarak ciltteki hasarlı noktalar onarılmaktadır.

Cilt lekelerinin yapısı ve rengine göre değişiklik gösteren tedavi sürecinde genellikle 4 seansta sonuç alınmaktadır. 7-10 gün aralığında seans uygulanmakta olup, kişiye göre seans sayısı değişmektedir. Uygulama sonrası günlük yaşama devam eden hastalar, zaman kaybetmeden kısa sürede tedavi ile cilt lekelerinden kurtulabilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Lekesiz Bir Cilt Mümkün

Herkesin hayali lekesiz, pürüzsüz, ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak. Maalesef yazın güneşin zararlı UV ışınları, kışın soğuk hava ve rüzgar ciltlerde ka...

Leke Tedavisine Yenilikçi Yaklaşım

Cilt lekeleri yaygın bir cilt problemidir.

Daha Aydınlık, Daha Parlak, Daha Sağlıklı Bir Cilt

Sağlıklı, ışıl ışıl bir cilt için öncelikle ciltteki renk tonu düzensizliklerini ortadan kaldırmak gerekir.

Cilt Lekelerine Baby Face Dokunuşu

Hiperpigmentasyon çevredeki cilde kıyasla koyu renkli cilt lekeleridir. Cilt üzerinde belli bölgelerde aşırı melanin üretimi nedeniyle oluşur.