Lazer Bazlı Dermokozmetik Cilt Gençleştirme

Lazer Bazlı Dermokozmetik Cilt Gençleştirme

Baby Face, cilt rejuvenasyonu (cilt gençleştirme) için lazer uygulaması ve özel dermokozmetik ampullerin kombine edildiği bir sistemdir. Baby Face Thulium Lazer 6 dakikalık bir uygulamada dermise ulaşan binlerce mikro ışın üretir ve cildin derin katmanlarında kontrollü mikro kanallar açar. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar kolajen ve elastin üretimini tetikler. Aynı anda cilde tatbik edilen ampuller cildin derin tabakalarına kadar emildiğinden ciltte süratle toparlanma, lekelerin renginde açılma fark edilir. Cilt gençleştirme ve leke tedavisinde etkin ve kalıcı sonuçları, ağrısız ve yan etkisiz bir uygulama olması ile tercih sebebidir.

Baby Face uygulamasında 4 temel ampul kullanılır. Cildin ihtiyacına göre seçilen ampul veya ampuller kişiye özel uygulama yapma imkanı verir;

  • Güçlü antioksidan etkisiyle yaşlanma karşıtı Askorbik Asit (C Vitamini) Ampulü, oksidatif zararla mücadele ederek cildin daha parlak, genç ve sağlıklı görünmesine, güneş hasarının lekelerinin giderilmesine yardım eder.
  • Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini giderdiği bilimsel olarak kanıtlanmış Retinol (A Vitamini), kırışıklık ve ince çizgilerin azalmasına ve cildin elastikiyetini yeniden kazanmasına destek olur.
  • Plastik cerrahi sonrası yara iyileştirmede yıllardır kullanılan Traneksamik Asit Ampulü, cildi aydınlatmaya, melazma ve benzeri lekeleri hafifletmeye, cilt kızarıklıklarını azaltmaya yardım eder.
  • Ciltte kolajen sentezini uyardığı bilinen Resveratrol Ampul, anti- aging özelliği ile cildin elastikiyetinin ve yoğunluğunun artmasına destek olur, daha ışıltılı ve aydınlık bir cilt oluşmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Cildin Gençlik Kaynağı Kolajen

Kolajen ciltte, kemiklerde, kaslarda ve tendonlarda bulunan bir proteindir

Cilt Gençleştirmede Yeni Dönem

Cilt gençleştirme amacıyla kullanılan yöntemlerin başında lazer tedavileri gelir.

C Vitamini Cilt Bakımı

C Vitamini güçlü antioksidan özelliği ile cilt bakım rutinlerinde benzersiz bir statüye sahiptir.

Sağlıklı ve Parlak Ciltler

Bebeklikten ergenliğe kadar geçen sürede cilt pürüzsüz ve yumuşaktır.