Bebek Cildine Dönüş

Bebek Cildine Dönüş

Ciltte beliren ince çizgiler, hafif elastikiyet kaybı cilt yaşlanmasının ilk işaretleridir. Önlem alınmadığı takdirde zamanla ince çizgiler derin kırışıklıklara dönüşür, elastikiyet kaybı artar ve cilt sarkmaya başlar.

Cilt yaşlanması zamana bağlı olarak ortaya çıkan çevresel ve kalıtsal faktörlerle ilerleyen bir süreçtir. Bu nedenler arasında yaşam biçimi (sigara, düzensiz beslenme, stres), güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği gibi çevresel faktörler ve genetik faktörleri sayabiliriz.

Özellikle güneş ışınları cilt yaşlanmasında en önemli etkendir. UV ışınları ciltte serbest radikal üretimini arttırdığından cildin antioksidan savunma mekanizması zayıflar. UV ışınlarının neden olduğu foto yaşlanma sonucu ciltte kuruluk, kırışıklıklar, lekeler ve cilt tonu düzensizlikleri oluşur. Cilt kalınlaşır ve cansızlaşır. Bu nedenle cilt yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı cilt antioksidanlarla desteklenmelidir.

Baby Face Beauty Lazer Sistemi ciltte mikro kanallar açarak C Vitamini, Resveratrol gibi güçlü antioksidan içerikli ürünlerin cildin derin tabakalarına ulaşabilmesini sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Baby Face Beauty uygulamasında mikro kanallardan geçen içerikler kanallar kapandıktan sonra da etkilerini içeriden dışarıya doğru devam ettirirler. Kırışıklık, cilt tonunu düzensizlikleri, elastikiyet kaybı, cilt lekeleri gibi çeşitli cilt sorunlarına farklı içeriklere sahip ampuller ile kişiye özel uygulama yapılabilir. Cilt gençleştirme, foto yaşlanma etkilerini azaltma, cilt tonu düzensizliklerini giderme, cilt canlandırma, cilt beyazlatma başlıca kullanım alanlarıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Sağlıklı ve Parlak Ciltler

Bebeklikten ergenliğe kadar geçen sürede cilt pürüzsüz ve yumuşaktır.

Baby Face Beauty™ ile Işıldayan Ciltler

Her mevsimde cildimiz farklı nedenlerden dolayı hasar görüyor.

Bebek Cildi Gibi Pürüzsüz

Yaşla birlikte vücut daha az kolajen ürettiğinden cilt canlılığını, nemini ve elastikiyetini yitirmeye başlıyor. Yapılan araştırmalar 30’lu yaşlardan itibaren h...

Lazer Bazlı Dermokozmetik Cilt Gençleştirme

Baby Face, cilt rejuvenasyonu (cilt gençleştirme) için lazer uygulaması ve özel dermokozmetik ampullerin kombine edildiği bir sistemdir.