Baby Face Beauty™ ile Işıldayan Ciltler

Baby Face Beauty™ ile Işıldayan Ciltler

Her mevsimde cildimiz farklı nedenlerden dolayı hasar görüyor. Yaz aylarında her ne kadar güneş koruyucu ürünler kullansak da yine de güneş hasarına bağlı cilt lekeleri ortaya çıkıyor, foto yaşlanmanın belirtileri başlıyor. Yaz aylarının hatırası cilt lekeleri ile kış aylarında savaşmaya başlıyoruz. Bu arada rüzgar ve soğuk hava nedeniyle cildimiz kurumaya, matlaşmaya başlıyor, hava kirliliğine bağlı cilt yaşlanması da eklenince cilt cansız, sağlıksız bir hal alıyor. Hem cilt lekeleri hem de sağlıksız bir cilt çok daha yaşlı görünmemize neden oluyor.

Günümüzde cilt gençleştirme ve cilt lekeleri ile mücadelede lazer destekli tedaviler başta olmak üzere birçok farklı yöntem mevcut. Yoğun iş ve sosyal yaşamdan dolayı, artık daha çok günlük yaşamı kesintiye uğratmayacak tedavi yöntemlerine talep artmakta. Ve elbette cilt sağlığı için dermokozmetik ürünlerden de önemli ölçüde yararlanılmakta.

Baby Face Beautycilt lekeleri, cilt yaşlanmasının izlerini tedavi etmede kullanılan yenilikçi bir uygulama. Ciltte önce lazer destekli mikro kanallar açılmakta. Minimum ışın çapına (100 µm) sahip fiber, uygulamanın ağrısız olmasını sağlıyor. Ciltte açılan mikro kanallarla cilt altında kontrollü hasar yaratılmış oluyor ve cildin kendini iyileştirme mekanizması devreye giriyor. Böylece kolajen dokuda iyileşme sağlanıyor ve yeni kolajen oluşumu tetikleniyor. Cilt yaşlanmasının nedeni kolajen dokudaki yıpranma ve kolajen seviyesindeki azalmadır. Kolajen sentezinin tetiklenmesi ile cilt dokusu süratle iyileşiyor, cildin elastikiyeti artıyor, ince çizgiler azalıyor ve cilt lekeleri tedavi ediliyor.

Yaklaşık 5-6 dakika süren lazer uygulamasından sonra cilde Baby Face Beauty™ Ampulleri uygulanıyor. Her biri farklı etken maddeye sahip dermokozmetik ampullerden cildin ihtiyacına göre seçim yapılarak kişiye özel tedavi yapılabiliyor. Geleneksel kozmetik ürünler cilt bariyerini aşmakta ve cildin alt katmanlarına ulaşmakta zorluk çekerler. Nanolipozom teknolojisiyle üretilmiş Baby Face Beauty™ ampulleri ise lazer destekli dermokozmetik iletim sistemi (CDS) sayesinde cildin derin tabakalarına kadar nüfuz ederler. Lazerin açtığı mikro kanallardan cildin alt katmanlarına ulaşan dermokozmetik içerikler daha uzun süreli etki sağlarlar.

C Vitamini, Retinol, Resveratrol ve Traneksamik asit içeren ampuller güneş hasarı, cilt yaşlanması ve leke sorunlarını tedavi etmek için lazer tedavisi ile birlikte sinerjik etki yaratırlar.

Baby Face Beauty ‘nin en önemli özelliği, sadece 5-7 dakika sürmesi ve iyileşme süresinin olmaması. Kişi sosyal yaşamına hemen geri dönebiliyor, uygulamadan sonra özel bir bakım gerekmiyor. İlk seans itibarıyla ciltte aydınlanma, ışıldama, parlama hemen fark ediliyor. Ortalama 4 seans sonrasında cilt lekeleri azalıyor, cilt tonu eşitleniyor, gözenekler daralıyor; Işıl ışıl ve sağlıklı bir cilt yapısı ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Cildin Gençlik Kaynağı Kolajen

Kolajen ciltte, kemiklerde, kaslarda ve tendonlarda bulunan bir proteindir

Cilt Gençleştirmede Yeni Dönem

Cilt gençleştirme amacıyla kullanılan yöntemlerin başında lazer tedavileri gelir.

C Vitamini Cilt Bakımı

C Vitamini güçlü antioksidan özelliği ile cilt bakım rutinlerinde benzersiz bir statüye sahiptir.

Sağlıklı ve Parlak Ciltler

Bebeklikten ergenliğe kadar geçen sürede cilt pürüzsüz ve yumuşaktır.